Powered by Smartsupp
  • +420 724 194 184
  • info@maxglamour.cz

Sklo hodinek

Antireflexní sklo

Je schopno omezit nebo úplně odstranit odrazy světla i při přímém slunečním svitu. Je opatřeno speciální antireflexní vrstvou, která zajišťuje hladký průchod světla přes sklíčko k ciferníku. Díky tomu jste schopni bez problému přečíst informace z vašich hodinek.

 

Hardlex

Jedná se o speciální typ tvrzeného minerálního skla vyvinutého firmou Seiko. Tvrzené minerální sklo je obecně vysoce odolné vůči poškrábání.

 

Minerální sklo

Jedná se o sklo, které má díky svému složení větší tvrdost než běžné sklo. Je tak odolnější vůči poškrábání.

 

Plastové sklo

Je vyrobeno z některého z mnoha používaných plastů. Nejčastěji se však používá plexisklo (akrylát). Vyznačuje se svou pružností, která zaručuje vysokou odolnost proti rozbití. Avšak jeho optické vlastnosti nejsou takové, jako u kvalitních minerálních skel. Nejčastěji je plastové sklíčko použité u dětských hodinek pro větší bezpečnost a odolnost vůči prasknutí.

 

Safírové sklo

Je vyrobeno ze syntetického (umělého) safíru, který patří do skupiny drahokamů — nejtvrdších nerostů. Safírové sklíčko se díky tomu vyznačuje vysokou tvrdostí a tím je vysoce odolné vůči poškrábání. Sférické sklo Je vypouklé, ve tvaru čočky. Zajišťuje tak optické zvětšení ciferníku, čímž je pak tento lépe čitelný.

Pro více informací klikněte zde